THE PARK WARSAW

Nie jedną, ale aż trzy protezy wybiegali uczestnicy Warszawa Business Run, którego sponsorem i jednym z organizatorów był The Park Warsaw.

14 września w Warszawa Business Run, będącego częścią biznesowego biegu sztafetowego Poland Business Run pobiegło 1720 osób. Z The Park Warsaw startowały dwie drużyny IBM z wynikiem 103 i 286 miejsca oraz Perfetti Van Melle na pozycji 109. Łącznie zebraliśmy ponad 130 tys zł.

Łukasz, Sonia i Przemek otrzymali nowe protezy. 

Łukasz ma 27 lat i mieszka w Warszawie. W grudniu 2006 roku w wyniku wypadku samochodowego doszło do amputacji z wyłuszczeniem w stawie kolanowym. Od 2012 roku Łukasz chodził na protezie tymczasowej, która ważyła 15 kg! Protezę, której używał wielokrotnie sam naprawiał – skręcając, klejąc czy spawając kolejne rozpadające się części. Łukasz jest pracownikiem myjni samochodowej. Dzięki nowej protezie nareszcie może jeździć na rowerze.

Sonia ma 17 lat i mieszka w Rawiczu. W wieku ośmiu lat zachorowała na nowotwór złośliwy prawej kości udowej. W wyniku choroby amputowano jej nogę i rozpoczęto długotrwałe leczenie. Sonia pisze bloga i reportaże, interesuje się modą oraz kuchnią. Aż trudno uwierzyć, że ma tak ciężką chorobę za sobą. Redaguje także szkolną gazetkę i pisze o trudnych, dojrzałych tematach. Proteza, którą nosiła przez ostatnie 4 lata blokowała nogę w stawie uniemożliwiając Sonii chodzenie. Dzięki nowej protezie Sonia może swobodnie poruszać się i jeszcze swobodniej żyć.

Przemek jest rówieśnikiem Sonii, ma 17 lat i mieszka w Lublinie. Choruje na nowotwór kości. W 2014 roku konieczna była niestety amputacja w obrębie uda. To dzięki biegaczom z Warszawa Business Run Przemek otrzymał nową protezę i już wkrótce będzie mógł wrócić do normalnego życia.

Poland Business Run 2014 odbył się w 5 miastach, dzięki czemu udało się pomóc 23 osobom.

Zobacz film i zdjęcia z Warszawa Business Run

https://www.youtube.com/watch?v=ijTaUWJIjks