THE PARK WARSAW

Po sukcesie komercyjnym dwóch pierwszych budynków The Park Warsaw, które odpowiednio zostały wynajęte w 95% oraz 85% polskim i międzynarodowym korporacjom, będący w budowie budynek trzeci ma pierwszego najemcę British American Tobacco.

British American Tobacco zajmie powierzchnię ok. 2,500 mkw. w budynku 3 kompleksu biurowego klasy A - The Park Warsaw. Okres obowiązywania umowy obejmuje 6 lat, a najemca wprowadzi się już w sierpniu br.

Nie jedną, ale aż trzy protezy wybiegali uczestnicy Warszawa Business Run, którego sponsorem i jednym z organizatorów był The Park Warsaw.

14 września w Warszawa Business Run, będącego częścią biznesowego biegu sztafetowego Poland Business Run pobiegło 1720 osób. Z The Park Warsaw startowały dwie drużyny IBM z wynikiem 103 i 286 miejsca oraz Perfetti Van Melle na pozycji 109. Łącznie zebraliśmy ponad 130 tys zł.

Łukasz, Sonia i Przemek otrzymali nowe protezy. 

Łukasz ma 27 lat i mieszka w Warszawie. W grudniu 2006 roku w wyniku wypadku samochodowego doszło do amputacji z wyłuszczeniem w stawie kolanowym. Od 2012 roku Łukasz chodził na protezie tymczasowej, która ważyła 15 kg! Protezę, której używał wielokrotnie sam naprawiał – skręcając, klejąc czy spawając kolejne rozpadające się części. Łukasz jest pracownikiem myjni samochodowej. Dzięki nowej protezie nareszcie może jeździć na rowerze.

Sonia ma 17 lat i mieszka w Rawiczu. W wieku ośmiu lat zachorowała na nowotwór złośliwy prawej kości udowej. W wyniku choroby amputowano jej nogę i rozpoczęto długotrwałe leczenie. Sonia pisze bloga i reportaże, interesuje się modą oraz kuchnią. Aż trudno uwierzyć, że ma tak ciężką chorobę za sobą. Redaguje także szkolną gazetkę i pisze o trudnych, dojrzałych tematach. Proteza, którą nosiła przez ostatnie 4 lata blokowała nogę w stawie uniemożliwiając Sonii chodzenie. Dzięki nowej protezie Sonia może swobodnie poruszać się i jeszcze swobodniej żyć.

Przemek jest rówieśnikiem Sonii, ma 17 lat i mieszka w Lublinie. Choruje na nowotwór kości. W 2014 roku konieczna była niestety amputacja w obrębie uda. To dzięki biegaczom z Warszawa Business Run Przemek otrzymał nową protezę i już wkrótce będzie mógł wrócić do normalnego życia.

Poland Business Run 2014 odbył się w 5 miastach, dzięki czemu udało się pomóc 23 osobom.

Zobacz film i zdjęcia z Warszawa Business Run

https://www.youtube.com/watch?v=ijTaUWJIjks

Działająca w branży informatycznej oraz telekomunikacyjnej firma NCR Polska zajmie powierzchnię 2 200 mkw. w The Park Warsaw w budynku drugim.

NCR jest liderem na świecie i w Polsce na rynku rozwiązań dla sektora bankowego, finansowego i sieci handlowych. 
Firma gwarantuje usługi w zakresie dostaw urządzeń, projektowania i planowania rozwiązań, przygotowania lokalizacji, instalacji oraz konfiguracji, zarządzania, obsługi serwisowej, monitoringu sieci: lokalnych i rozległych, outsourcing infrastruktury telekomunikacyjnej i informatycznej.

Trwają prace budowlane Budynku 3 i 4. W Budynku 3, którego oddanie przewidziane jest na sierpień br., zakończono budowę drugiego piętra, a w Budynku 4 trwa budowa podziemnego garażu.

Dwa nowo powstające budynki biurowe o powierzchni odpowiednio 11 900 mkw. i 11 400 mkw. cieszą się już teraz dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców. 

W niedzielę, 14 września o godz. 10:30, w Warszawie, startuje Warsaw Business Run, charytatywny bieg firm dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, wspierającej osoby po amputacjach kończyn.

Bieg odbędzie się równolegle w 5 miastach Polski: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Warszawie i Łodzi.

W Warszawie biegniemy dla 27-letniego Łukasza, który marzy o nowej protezie. 

Aby wziąć udział w biegu, należy zgłosić 5-osobową drużynę poprzez internetowy formularz na www.warszawabusinessrun.pl i dokonać symbolicznej płatności.

Do pokonania jest w sumie 19 km (3,8 km na osobę).

„Dwie nogi wystarczą, aby pomóc!”.

www.warszawabusinessrun.pl

Zarządca The Park Warsaw, White Star Real Estate, uruchomiła specjalny autobus dostępny tylko dla pracowników kompleksu. Autobus kursuje od ul. Krakowiaków, przy której położony jest The Park Warsaw, do stacji kolejowej PKP Rakowiec oraz przystanków tramwajowych znajdujących się na Al. Krakowskiej. Ponadto pracownicy mogą skorzystać z internetowej platformy wspólnych przejazdów http://theparkwarsaw.pl/index.php/pl/dojazd. Oba rozwiązania zmniejszają konieczność dojazdu własnym samochodem, promując jednocześnie ekologiczny styl dojazdów do pracy.

Arrow zajmuje powierzchnię 445 mkw. w Budynku 2 kampusu biurowego. Firma jest wyspecjalizowanym dystrybutorem produktów informatycznych oferującym rozwiązania i usługi klasy korporacyjnej z zakresu przechowywania danych, bezpieczeństwa sieci oraz infrastruktury programowej. Dzięki współpracy z wyspecjalizowanymi spółkami zależnymi Arrow jest także partnerem jest także partnerem edukacyjnym EMC, IBM i Oracle. W Arrow ECS Services zlokalizowane jest Oracle HUB (ISV Migration Center i Partner Academy), służące swoją pomocą partnerom Oracle.

Po sukcesie komercyjnym dwóch pierwszych budynków kompleksu biurowego klasy A – The Park Warsaw – które zostały wynajęte w 80% polskim i międzynarodowym korporacjom, deweloper White Star Real Estate rozpoczął budowę trzeciego i czwartego budynku.

Dwa nowo powstające budynki biurowe o powierzchni odpowiednio 11 900 mkw. i 11 400 mkw. cieszą się już dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców. Zakończenie budowy budynku trzeciego oraz czwartego The Park Warsaw przewidziane jest na lipiec 2015 roku.

Od początku marca w The Park Warsaw 5 500 mkw. zajmuje firma IBM - jedna z największych na świecie firm informatycznych, która od ponad 80 lat jest liderem w zakresie wspierania innowacyjności w biznesie. W ofercie firmy znajduje się szeroki zakres usług doradczych i informatycznych, oprogramowanie oraz systemy i technologie informatyczne.

IBM Polska Sp. z o.o. działa od 1991 roku. Główna siedziba firmy mieści się obecnie w The Park Warsaw w Warszawie, a oddziały, między innymi, w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. 

RTV Euro AGD zajmuje powierzchnię 755 mkw. w Budynku 1 The Park Warsaw. RTV Euro AGD  jest ogólnopolską wyspecjalizowaną siecią detaliczną oferującą sprzęt audio-wideo, zmechanizowany sprzęt gospodarstwa domowego, sprzęt telekomunikacyjny, sprzęt fotograficzny oraz akcesoria i usługi towarzyszące.

Hikvision – wiodący dostawca systemów monitoringu otworzył swoje pierwsze biuro w Polsce. W The Park Warsaw zajmie powierzchnię 300 mkw.

Hikvision dostarcza m.in. rejestratory analogowe i cyfrowe do zapisu danych wizyjnych systemu monitoringu, kamery online, aplikacje sieciowe przeznaczone m.in. do prowadzenia przeznaczona, między innymi, do prowadzenia podglądu „na żywo”, zdalnego odtwarzania nagrań, kontroli zdarzeń, alarmów czy konfiguracji podłączonych urządzeń.

Hikvision posiada swoje biura m.in. w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Holandii, Włoszech Wielkiej Brytanii, Australii, Brazylii, RPA czy Dubaju. W Polsce jest to pierwsze biuro firmy.

Dobiega końca budowa Południowej Obwodnicy Warszawy, której otwarcie przewiduje się na przełom III i IV kwartału br. Równolegle do otwarcia Południowej Obwodnicy Warszawy rozpocznie się budowa trasy ekspresowej S8 odcinka Salomea-Wolica. Budowa tych dróg usprawni znacząco ruch w południowej części miasta.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie GDDKiA w piatek, 22.02.2013r warszawski Oddział GDDKiA uzyskał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wraz z rygorem natychmiastowej wykonalności, dla budowy drogi ekspresowej S8 Salomea-Wolica odc. zamiejski. Więcej informacji: http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/12105/Jest-ZRID-dla-S8-Salomea-Wolica-odcinek-zamiejski